službeni internet portal Općine Brestovac

Četvrtak, 22 Rujan 2016 02:00

MLADOST VODEĆA NAKON 3.KOLA DRUGE ŽNL- PAVLOVČANI S 3:1 POBIJEDILI CROATIJU

Nakon prva tri kola Druge Županijske nogometne lige, na čelu ljestvice u uvjerljivom je vodstvu Mladost iz Pavlovaca sa sve tri pobjede. Budući su protekle sezone ispali iz Prve lige, ambiciozna Uprava  pod vodstvom predsjednika Damira Rosipala, odlučila je klubu omogućiti što hitniji  povratak u društvo najboljih. Angažiran je trener Željko Lusch, a kao pojačanja dovedeni su Nikola Pilić i Filip Šubara iz trenkovačke Sloge, Mario Vidović i Armando Šimunović iz vidovačkog Dinama, Sebastijan Mršić iz pleterničke Slavije, a angažirani su i povratnici Tomislav Jurić i Marko Petrović. Da se radi o značajnom iskoraku najbolje govori podatak da su Pavlovčani pripreme započeli znatno ranije od svih županijskih klubova, odigravši niz pripremnih utakmica.

Na startu prvenstva ostvarili su značajnu pobjedu u vetovu protiv Kamena s 3:2, a u derbiju drugog kola u Pavlovcima svladali Hrvatski dragovoljac iz Drenovca s čak 5:0. Proteklog kola gostovali su u Donjoj Obriježi i s 3:1 svladali domaću Croatiju. Pavlovčani su već nakon 20 minuta vodili s 2:0 zgodicima Nikole Pilića i Lončara, da bi domaćini do poluvremena smanjili na 1:2 pogotkom Tonći Savija. Konačni rezultat postavio je drugim pogotkom Nikola Pilić u 47.minuti.

U ostalim susretima 3.kola Sulkovci su svladali Dobrovac s 2:0, Kamen je u Vetovu s 3:0 pobijedio Dinamo iz Badljevine, u Drenovcu Hrvatski dragovoljac i Graničar  odigrali su 1:1, dok je u rajsavcu Dinamo s 2:0 pobijedio Omladinac iz Čaglina.

Na ljestvici u vodstvu je Mladost s 9 bodova, ispred Sulkovaca sa 7. U 4.kolu Pavlovčani će ponovo na gostovanje i to ovoga puta u Čaglin kod osmog Omladinca.